ROZLÚČKA SO SLOBODOU – 52 TIPOV NA PROGRAM

Plánujete svoju rozlúčku so slobodou alebo ju plánujete vašej kamarátke? V oboch prípadoch ste tu správne! Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na to, ako si rozlúčku so slobodou nevesta naozaj užije!

Rozlúčka so slobodou, sa koná pred svadbou a patrí medzi klasické svadobné tradície. Hlavným cieľom je samozrejme uvoľnenie nevesty aj ženícha, a strávenie príjemného večera s priateľmi. Lúčenie so slobodou je tiež najlepšou príležitosťou na to, aby sa kľúčoví ľudia z nevestina/ženíchovho okolia zoznámili medzi sebou pred svadbou. Prinášame nielen množstvo informácií o rozlúčke so slobodou, ale najmä množstvo tipov na program.

ČO JE TO ROZLÚČKA SO SLOBODOU A ČO SA ROBÍ NA ROZLÚČKE SO SLOBODOU?

Lúčenie so slobodou či rozlúčka so slobodou je tradičnou oslavou na počesť ženícha či nevesty. Môže ísť o jednodennú, víkendovú aj viacdennú akciu, ktorú spravidla organizujú najbližší priatelia snúbencov.

O program rozlúčky so slobodou sa obvykle starajú družičky, svadobní svedkovia, prípadne ďalší blízki priatelia. Pokiaľ hlavný aktér nezvolí inak, majú pod palcom:

 • miesto konania rozlúčky,
 • hry na rozlúčku so slobodou.
KEDY SA ORGANIZUJE ROZLÚČKA SO SLOBODOU?

Podľa zvyklostí sa predtým rozlúčka so slobodou organizovala večer pred svadbou. To si dnes možno predstaviť len veľmi ťažko. Reálne totiž hrozí, že by ženích a jeho „kumpáni“ (hlavne teda svadobný svedok) nemuseli svadbu stihnúť včas. 

Ako optimálny termín odporúčame štrnásť dní pred svadbou. To hlavička prebolí každého. 

KTO ROZLÚČKU SO SLOBODOU PLATÍ?

Všetko záleží na štýle a priestoroch, kde sa lúčenie so slobodou koná.

Hostiteľ platí, keď ste na chalupe a grilujete. Hostia samozrejme môžu sami doniesť niečo na zub.
Ak vyrážate do mesta, hostiteľ by mal zaplatiť večeru a prvú útratu v reštaurácii.
Ak je súčasťou večera nejaký zážitok ako prekvapenie pre nevestu/ženícha, skladajú sa naň hostia rozlúčky vopred. Organizuje ho obvykle svedok alebo družičky.

Rozlúčka so slobodou pre nevestu je hlavne o nápade. Najdôležitejšie na celej rozlúčke je nápad – v akom duchu sa bude večer odvíjať? Rozlúčku pre nevestu je naozaj najlepší usporiadať v jednom štýle. Tu je 5 príkladov:

1. havajskej tanečnice
2. námorníčka
3. kovbojky
4. sexy dračica
5. zraz čarodejníc

TIP: Ako vybrať zásnubný prsteň

Hlavným dôvodom je obava z toho, čo si o Vás pomyslia tí ostatní, ktorých toľko nepoznáte. A tých “ostatných” je tam z Vašej strany, alebo zo strany Vášho snúbenca veľa.
Muž pozýva na svoju rozlúčku so slobodou väčšinou kamarátov, ku ktorým má absolútnu dôveru a prežili spolu v živote už veľa srandy a udalostí.

Žena to má úplne rovnako. Lenže na spoločnej rozlúčke sa zrazu objavia 2 skupiny ľudí, ktoré sa navzájom zase tak dobre nepoznajú. Váš snúbenec nepozná všetky Vaše kamarátky a ak áno, nemá k nim taký vzťah, ako k svojim pozvaným kamarátom.

Pre Vaše pozvané kamarátky je potom väčšinou za “suchára”. Zábava sa ani poriadne nerozbehne a ešte pred polnocou ste obaja doma. Záleží ale aj na tom, aká skupinka ľudí sa zíde. Ak sa poznáte dobre všetci, potom ostych väčšinou zmizne a o zábavu bude postarané. Vo väčšine prípadov to tak ale nie je.

Ak chcete teda zažiť poriadnu akciu s názvom “rozlúčka so slobodou”, urobte ju rozhodne oddelene. Určite to neoľutujete. Ak to bude v mene zábavy a nevšedných zážitkov, potom na to budete dlho spomínať. Oživením celej párty môžu byť pozvánky pre Vašich priateľov aj s ich vyrytými menami v štýle Dog Tag, ktoré budú mať po celý večer na krku.

Budúca nevesta a ženích usporadúvajú zvyčajne svoje lúčenie so slobodou zvlášť, hoci spoločný večer nie je tabu. Spoločné lúčenie so slobodou sa hodí, ak majú snúbenci spoločných priateľov.

PARTNEROVI ÚPLNE DÔVERUJTE!

Pred rozlúčkou máte väčšinou len niekoľko dní, maximálne týždňov pred svadbou. Nemajte obavy, že by si to ten Váš vyvolený na rozlúčke rozmyslel a zamiloval sa napríklad do barmanky. To sa ešte nikdy nestalo! Rozlúčka je akousi súčasťou svadby a tak to tiež prebieha. Nejazdí sa teda “na lov”, ale vždy a iba za zábavou, ktorú navyše sleduje veľa očí tých najlepších priateľov.

TIP: Na akom prste sa nosí svadobná obrúčka

NEPÝTAJTE SA ZBYTOČNE NA PODROBNOSTI!

Nikto dopredu presne nemôže vedieť, čo sa na rozlúčku so slobodou chystá. Môžu nastať aj nepríjemné situácie. Väčšinou neškodné, pre ostatných samozrejme zábavné, ale pre Vášho partnera to nemusí byť taká pohodička.

 

Je naozaj veľa žien, a možno medzi ne tiež patríte, ktoré by napríklad nezniesli, keby sa ich snúbenec pozeral z 10 cm na takmer nahú, aj úplne nahú slečnu, a to ani v prípade rozlúčky so slobodou. Tá situácia ale môže nastať, napriek tomu že Vám sľúbil, že sa nič také diať nebude. Môže to byť aj pre neho veľké prekvapenie.

Ťažko možno po ňom chcieť, aby pred 15 najlepšími kamarátmi v takej chvíli vzal bundu a nahnevane odišiel domov. To jednoducho nejde, nech sa mu to páči, alebo mu to nie je príjemné. S tým sa človek musí vyrovnať. Našťastie nikdy nejde ani o zdravie, ani o život. Je to len a len o zábave. To sa prekonať dá.

Vášmu snúbencovi by ale iste nebolo príjemné Vám hovoriť niečo, s čím absolútne nesúhlasíte. Nikto nechce mať hádky tesne pred svadbou. Ani Vy ich nechcete. Tak sa nepýtajte.
Na druhú stranu, ak ste obaja pre každú srandu a môžete sa o svoje zážitky bez obáv podeliť, je to to najlepšie, čo môžete v rámci úplnej dôvery urobiť.

PLÁNY VÄČŠINOU VEZMÚ ZA SVOJE

Ak si myslíte, že rozlúčku skvele naplánujete, tak áno, začiatok býva väčšinou vo Vašej réžii. Chvíľu sa všetci v skupine otrkávajú a potom nastáva doba “vystrkávania rožkov”. Niektoré kamarátky začnú vymýšľať, ako to ešte viac rozprúdiť. Plány väčšinou berú za svoje a začne sa konať inštinktívne. Nebojte sa a dôverujte Vašim priateľom. Sú tam pre Vás a rozhodne nemajú záujem čímkoľvek pokaziť Váš večer.

Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že ako milujeme všetko do detailu naplánované, tak náš plán rozlúčky vydržal približne prvé 3 hodiny. Ďaľších 8 hodín to bolo v réžii cca 20 mojich priateľov. 

Plán môže byť taký, že začnete na motokárach, potom nasleduje večera v reštaurácii a nakoniec zakotvenie v niektorom z music clubov. Čas ubieha fajn zábavou a plán sa drží do doby, než niekto z kamarátov objedná 2 dlhé limuzíny a niekoľko taxíkov. Počas sekundy sa akcia začne vyvíjať úplne inak, než chcete. Zrazu sa všetci objavíte v tom najluxusnejšom pánskom klube v Prahe.

Prevažná väčšina z Vás vidí niečo podobné na vlastné oči prvýkrát v živote. Ste v šoku, keď všetci, aj do toho posledného študenta, zaplatia vstupné. Keď už sa zdá, že sa situácia upokojila, dostaví sa skutočné peklo. Opäť niekto dostane nápad na prekvapko. Vzhľadom k tomu, že ste z celej partie chalanov jasne identifikovateľný cieľ kvôli tomu úžasnému tričku, prídu si pre Vás 2 nahotinky.

TIP: Ako zistiť veľkosť prstena

Treba podotknúť, že v celom klube je ich takých snáď 100 a jedna naozaj krajšia ako druhá :). Vôbec netušíte, čo sa bude diať. Kamaráti Vám ochotne pomôžu sa zdvihnúť. Od toho sú to kamaráti, že? Aj cez to šero musí byť jasne vidieť Vaša úplne biela tvár. Odvlečú Vás na centrálne pódium a dostanete “na holú” vlastným pásikom aj pred ostatnými hosťami.

Áno, potlesk väčšiny cudzincov nemá konca. Náramne sa bavia aj Vaši priatelia. Budete sa snažiť, aby ste na tento nepríjemný zážitok zabudli čo najskôr. Avšak viete, že ani alkohol za “strašné” peniaze nepomôže. Než sa z toho všetkého spamätáte bude ráno a všetci sa začnú rozchádzať domov s dohodou, že si to necháte pre seba. Tá dohoda skončí u niektorých priateľov ešte v ten deň. O to sa nedá nepodeliť …

Poviete si, že tú cestu do pánskeho klubu s Vašim vystúpením na pódiu Vašej nastávajúcej nepoviete. Našťastie sa ani príliš nevypytuje, takže na otázku “Aké to bolo” môžete odpovedať, že to bolo fajn a že ju mám moc pozdravovať. Dnes to už Vaša žena vie všetko a obaja sa tomu smejete. Je to jeden z tých zážitkov, na ktoré sa do smrti nezabudne a nakoniec ste za to veľmi radi. Pokiaľ ide o zážitky, tak to bude úžasný večer.

AKO BY MALA ROZLÚČKA SO SLOBODOU VYZERAŤ?

O program rozlúčky so slobodou sa zvyčajne starajú družičky/svedkovia a ďalší priatelia. Najčastejšie budúca nevesta so ženíchom usporadúvajú lúčenie so slobodou zvlášť, ale ani spoločný večer nie je vylúčený. Najmä ak majú snúbenci spoločných priateľov, môže byť plnohodnotnou alternatívou samostatných akcií.

ROZLÚČKA SO SLOBODOU PRE NEVESTU

Nevestinu rozlúčku so slobodou organizuje svedkyňa či družičky a spolu s ďalšími kamarátkami pripraví pre svoju priateľku prekvapenie alebo darček. Dôležité je, aby nevesta “vopred” spojila medzi sebou všetky účastníčky (hromadný email, chat, svadobný web), aby sa mohli dohovoriť.

Ženy totiž majú, čo sa týka rozmanitosti programu, zvyčajne pestrejšie rozlúčky so slobodou, ako ich náprotivky. Každá budúca nevesta by na začiatku lúčenie so slobodou okrem iných drobných darčekov mala získať niečo, čo všetkým v okolí jasne oznámi, že “ONA” je nevesta. Tričko, šerpa, korunka, čelenka, najlepšie s nápisom: “Za týždeň sa vydávam.”, Alebo “Budúce nevesta”, či niečím podobným zariadi, že to potom na bare stojí zato! ?

Typická rozlúčka so slobodou u dám začína už od rána prípravami, spoločným zladením do jedného štýlu, potom aktívnym programom (zvyčajne prekvapením pre nevestu) a spoločným večerom (či už doma, na hoteli alebo v bare či na diskotéke). V rámci spoločného večera, alebo už od popoludnia môže nevesta dostať niekoľko úloh, ktoré musí splniť (tipy na ne uvádzame ďalej v článku).

ROZLÚČKA SO SLOBODOU PRE MUŽOV

Mužská rozlúčka so slobodou sa oproti tomu riadi heslom, že v jednoduchosti je krása. Preto sa uspokojí s “obmedzeným” programom, hlavne však v spoločnosti svojich priateľov.

Obvykle netúži po bombastických akciách, hlavné je dobré jedlo, pitie a partia. Obvyklou náplňou je tak spoločná zážitková akcie, alebo pokojné popoludnie a večerná zábava (diskotéka, bar). Postačuje, ak ako darček prinesiete flašku dobrého pitia alebo cigaru.

AKO DLHO PRED SVADBOU SA ROZLÚČKA SO SLOBODOU ORGANIZUJE?

Predtým sa podľa zvyklostí rozlúčka so slobodou organizovala večer pred svadbou. To si dnes možno predstaviť len veľmi ťažko, pretože reálne hrozí, že ženích a jeho “kumpáni” by nemuseli svadbu stihnúť včas. Ako optimálny termín preto odporúčame štrnásť dní pred svadbou.

ROZLÚČKA SO SLOBODOU – TIPY NA PROGRAM

Nad rámec celorepublikových nápadov pre vás máme tipy na program rozlúčky so slobodou priamo z vášho okolia! Pre ich zobrazenie vyberte svoj kraj a uvidíte dodávateľa pôsobiaci vo vašom regióne.

BARMANSKÝ VEČER

Večerné posedenie pri drinkov, ktoré si môžete namiešať sami. Fantázii sa medze nekladú. Každý z hostí si môže pripraviť jeden drink, ktorý naučí miešať ostatní. Rovnako tak môžete osloviť profesionálneho barmana.

BOBOVÁ DRÁHA

Bobových dráh v našej republike už vyrástlo mnoho. Na malom vozíčku ste lanom vytiahli na vrchol dráhy, odkiaľ schádzate späť dole a rýchlosť ovládate pákou brzdy.

BOWLING

Bowling je halový šport, v ktorom sa hráč snaží hodenú guľou zraziť čo najviac kolkov na konci dráhy. Bowlingové herne nájdete aj v menších mestách.

DEGUSTÁCIA VÍN

Degustácii možno usporiadať riadenú (sa someliér alebo vinárom), alebo neriadenú (nepliesť s nezriadenou! :-)). Môžete na ňu vyraziť ako do sklípku či reštaurácie, tak ju usporiadať u seba doma.

EXKURZIA DO PIVOVARU

Exkurziu do pivovaru je síce nutné plánovať relatívne dlhšiu dobu pred samotným lúčením so slobodou, za to si však osadenstvo odnesie zvyčajne veľa zaujímavých poznatkov vr. zážitkov z ochutnávky.

JAZDA LIMUZÍNOU

Do limuzín sa pohodlne zmestí až 17 osôb a objednať ich môžete vo všetkých väčších mestách. Nechajte sa vyhliadkovú jazdou za konzumácia obľúbeného drinku doviezť na párty.

JAZDA NA ŠTVORKOLKÁCH

Sú určené pre jazdu v teréne, kde majú vďaka menším rozmerom a hmotnosti lepšiu priechodnosť ako terénny automobil, a oproti terénnemu motocykla sú menej náročné na jazdca. Požičovňu nájdete v každom stredne veľkom meste. Trasu odporúčame vopred dobre naplánovať, pretože na niektoré miesta môže byť vjazd štvorkoliek zakázaný.

JAZDA NA KONI

Ak ste milovníci zvierat, táto zábava pod dohľadom inštruktora by sa Vám mohla páčiť. Najlepším tipom je pomocou sociálnych sietí skontaktovať nejakého majiteľa stajní vo Vašom okolí.

JAZDA NA MOTOKÁRACH

Hoci sú motokáry skôr mužskou záležitosťou, nie je žiadny dôvod, aby si krúženie na okruhu nemohli užiť aj dámy. Nájdete ich zvyčajne v okolí väčších miest, v tých najväčších sú aj kryté. “Motokárová” rozlúčka so slobodou však zatiaľ býva skôr mužskou doménou.

JAZDA NA RAFTE

Máte radi rieku, trochu divočiny aj malebnú prírodu v jej okolí? Potom je rafting pre vašej partiu ako stvorený. Pod dozorom inštruktora môžete zažiť dobrodružstvo, kedy sa musíte jeden spoľahnúť na druhého.

JAZDA NA LODIČKE

Kľudným protikladom raftov budiz lodičky na priehrade, kde môžete pádlovať kam je libo. Pokojne, pokojne a treba celý deň. Pre väčší zážitok a menšiu námahu odporúčame lodičky po dvoch ?

JAZDA PRETEKÁRSKYM AUTOM

Či už si z ponuky vyberiete športové káru typu Lamborghini, čistokrvné rally auto alebo formulu, budete zvyčajne potrebovať vodičský preukaz a dobrý zdravotný stav.

JUMPPARK

Trampolínový park je zostavený z trampolín nielen na podlahe, ale aj na stenách. Vášmu “odrážanie” sa tak medze nekladú. Jumppark nájdete v Prahe a v Brne.

KARAOKE VEČER

Karaoke (spievanie známych songov) možno praktizovať tak v pohodlí domova (kde však potrebujete aspoň minimálne vybavenie v podobe počítača), alebo v karaoke bare alebo večeru v reštaurácii.

KOZMETICKÉ POPOLUDNIE / VEČER

Alternatíva barmanského večera pre dámy. Vymeňte barmana za kozmetičku alebo vizážistku a vyskúšajte s kamarátkami rôzne druhy líčenia. Napríklad práve to svadobné, či už v úlohe nevesty, alebo hosťa! Ostatné dámy pomôžu zhodnotiť.

BILIARD

Ak ste hráči biliardu, môžete si večer spestriť práve ním! Vyberať môžete medzi herňou, alebo obľúbenú reštaurácií s rezervovaným salónikom a biliardovým stolom.

LANOVÝ PARK

Lanové parky nájdete nielen na horách, ale aj vo väčších mestách, dokonca aj v blízkosti plavární. Vašou úlohou je v patričnej výške prejsť dráhou rôznych prekážok. Rozhodne neodporúčame ľuďom, ktorí trpia závratmi, alebo strachom z výšok.

LASER GAME

Je jedným z mnohých druhov “army” hier. Tentoraz nemáte ani farebnú guličku, ani luk a šípy, ale laserovú pištoľ. Pomocou laserového lúča sa snažíte trafiť protihráča.

LET BALÓNOM

Let balónom je skvelá zábava. Ticho výšok spolu s krásnym počasím vykúzli krásny zážitok. Do balóne sa zvyčajne zmestí až šesť osôb. Ak je Vás viac, musíte sa rozdeliť do viacerých balónov. Možnou nevýhodou môže byť to, že balón nemožno riadiť a každá časť skupiny môže pristáť trochu inde. ?

LET LIETADLOM

Použiteľných lietadiel je mnoho druhov. Od klasických vyhliadkových, ktoré nájdete vo väčšine aerokluby až po skutočnej tryskáča. U tryskáčov však okrem vysokej rýchlosti počítajte s podobne vysokou cenou za rokov.

LET VRTUĽNÍKOM

Voľný ako vták budete len vo vrtuľníku. Kedykoľvek môže hore, dole, dopredu, dozadu aj zastaviť. Pristane pokojne u vás na záhrade (ak teda nebývate práve v meste) a na rozdiel od lietadla do neho dostanete aj kúsok svojej party.

LETECKÝ SIMULÁTOR

Bojíte sa lietania a potrebujete odbúrať strach? Alebo ste si u leteckých katastrof nervózny mädlili prsty? Tu si prídete na svoje! Zachrániť môžete celú vašu partiu (budú tvoriť zvyšok posádky) ako pilot Airbusu alebo Boeingu. Nepríjemného počasia sa báť nemusíte. Teda iba v prípade, že nerozzlobíte obsluhu.

LUK A ŠÍPY

V princípe je táto hra podobná paintballu, iba sú guličky s farebnou náplňou nahradené šípy. Tie majú penový hrot a strieľate ich po súperoch z luku.

MINIGOLF

Minigolf môžete hrať všetci a keď vyhlásite atraktívnu prvú cenu (alebo naopak tú poslednú), je o zábavu hneď postarané. Väčšinou sa jedná o sezónnu záležitosť, existujú ale aj minigolf, ktoré sú pod strechou a do programu rozlúčky so slobodou ich môžete zahrnúť celoročne!

NA DEŇ HASIČOM, SMETIAROM, ALEBO VLASTNE ČÍMKOĽVEK…

Ak máte známe u niektorej jednotky dobrovoľných hasičov, môžete ich požiadať o zážitkový program. V rámci tréningu možno zorganizovať požiarny útok aj prehliadku techniky a pri ktorej sa muži opäť stávajú chlapcov. Rovnako tak môžete naraziť na smetiarske, ošetrovateľskej aj strojvedoucovské zážitky.

NÁVŠTEVA MÚZEA ČI VÝSTAVY

Patrí Ak váš kamarát alebo kamarátka medzi technické typy, môžete pred tým, než sa rozlúčka so slobodou zvrhne v návštevu bare nasadiť ťažký kaliber. Napríklad práve Národné technické múzeum, alebo niektorú výstavné podujatie mimo Prahu. Či už sa bude jednať o autá, alebo o čipku.

PAINTBALL

Paintball je šport, pri ktorej je cieľom vyradiť protivníka zasiahnutím guličkou s farbou vystrelenú z paintballové zbrane. Je vhodná skôr pre väčšie množstvo ľudí a pre minimalizáciu farebných škôd je odporúčané staršia športové oblečenie.

PATCHWORK

Pre usadlejšie manuálne zručné dámy môže byť zábavou patchwork. Jedná sa o zošívanie malých, rôzne farebných kúskov látok tak, aby vytvárali geometrické vzory. Výsledkom môžu byť taštičky, vankúšiky a ďalšie roztomilé veci na pamiatku. V tomto prípade síce program nie je nijako adrenalínový, za to Vám na lúčenie so slobodou zostanú aj prakticky využiteľné pamiatky.

PLAVBA NA LODI

Vybraná loď nemusí byť práve parník s rautom, hoci je na Vltave alebo Labe zoženiete. Kúzlo má aj súkromná jazda na motorovom člne, alebo na pedálovej lodi. Hlavné je so sebou zobrať priateľov a niečo dobré, vychladeného.

POLE DANCE

Pole dance (tanec na tyči) je moderné tanečné disciplína. Spája dohromady prvky niekoľkých tancov, balet, valčík či salsa s moderné prvky gymnastiky, akrobacie, moderného a voľného tanca. Cvičenky tancujú na vertikálne tyči. Môžete sa na neho zájsť pozrieť a alebo sa dohovoriť na vlastné hodine Pole dance a vyskúšať ho.

CHODTE NA RYBY

Hoci nie ste držiteľmi rybárske povolenky, môžete si zachytať, bez toho aby ste zrovna pytlačili. Po celej republike nájdete hŕbu súkromných rybníkov, kde môžete s partiou skúsiť svoje lovecké šťastie a prípadný úspech hodiť ihneď na ražeň.

STRIPTÍZ (STRIP BAR)

Striptíz môže okoreniť lúčenie so slobodou ako budúcemu ženíchovi, tak neveste. Dôležité je dopredu zistiť stanovisko hlavného aktéra, aby nebol privedený do nepríjemnej situácie a to ako sám pred sebou, tak neskôr pred svojím partnerom. Ak si chcete erotiku dopriať v menej osobné forme, môže byť alternatívou namiesto striptéra / striptérky návšteva strip bare. Tam sú tanečníci v dostatočnej vzdialenosti, aby nedošlo k žiadnemu dotyku.

STRELNICA

Niektoré strelnice v SR ponúkajú unikátny zážitok, streľbu ostrými aj slepými nábojmi a výber z viacerých druhov zbraní. Ak hľadáte adrenalín s ozajstnou zbraňou v ruke, môže byť tento tip priamo pre Vás!

ÚNIKOVÁ HRA

Nájdete ich v každom krajskom meste niekoľko. Zvyčajne je určená pre 2-6 hráčov a jej zmyslom je vyriešiť postupnosť hádaniek a rébusov, aby bolo možné opustiť miestnosť. Na jednom mieste je zvyčajne viac rôznych únikových hier, takže možno uspokojiť party o viac ako šiestich ľuďoch.

VEČER VARENIA

Určené skôr pre nevestin tím. Vyberte najbližší školu varenia v okolí a dohodnite s nimi lekciu na Vaše popoludnie / večer. Ak máte kuchárske schopnosti, môžete si ho usporiadať aj samy.

VETERNÝ TUNEL

Pre ženícha, ktorý má rád adrenalín alebo lieta, môže byť veterný tunel tá pravá rozlúčka so slobodou. Tubus na ktorého dne je v podstate veľký “vetrák” umožňuje simuláciu voľného pádu, bez toho aby ste sa museli vzniesť do oblakov. Vzduch prúdiaci rýchlosťou až 270 kilometrov za hodinu Vám umožní lietať.

VÝLET

Či už sa jedná o výlet za technickú zaujímavostí, výšľap do hôr, na rozhľadňu, mestskú vežu alebo prechádzku pri rieke, je výlet klasická náplň mnohých lúčenie so slobodou.

WELLNES VEČER/VÍKEND

Vhodné pre dámy aj pánov. Zatiaľ čo dámy budú pravdepodobne vyberať z rôznych kozmetických balíčkov a masáží, pánov môže zaujať napríklad pivný kúpeľ s degustáciou

ZÁVODNÝ TRENAŽÉR

Ak sa do ozajstného pretekárskeho auta necítite, pokojne sa vrhnite na virtuálnu pretekársku dráhu. Tahle rozlúčku so slobodou bude určite bezpečná. Vyberať môžete z formúl aj závodných áut s ktorými sa môžete baviť bez strachu o zdravie i plechy.

TIPY NA ÚLOHY PRE NEVESTU NA ROZLÚČKE SO SLOBODOU

Rozlúčka so slobodou môže v rámci spoločného večera, alebo už od popoludnia, obsahovať niekoľko úloh pre nevestu. Pripravujú je družičky a nevesta by ich mala do polnoci splniť. Dajte pozor na to, aby sa úlohy neboli neveste nepríjemné a optimálne, aby ich “spoločenská obtiažnosť” korešpondovala s predpokladanou hladinou alkoholu v krvi. ?

 • Počas určitého času od niektorého z hostí získať kondóm (nepoužitý! :-))
 • Zápasí si s niekým z personálu
 • Pozvať nejakého chlapa na bare na panáka
 • Prehovoriť barmana aby jej namiešal drink zadarmo
 • Zakričať na celú diskotéku: Milujem [doplní meno ženícha] a budem si ho brať
 • Niekomu na ulici v centre mesta predať nejakú cetku (starý kľúč, sponku, hračku, hrnček)
 • Zohnať pre kamarátku telefónne číslo na pekného muža
 • Presvedčiť nejakého muža, aby si vyzliekol tričko
 • Zatancovať si s plešatým mužom
 • Nechať sa odfotiť s partiou chlapov

POKOJ NA ZÁVER

Aby sme to zhrnuli. Môže sa stať všeličo, no budete na to s odstupom času spomínať vždy v dobrom a s úsmevom. Rozlúčky sa nebojte. Nezabudnite ale potom na to prsteň na mieru.

Urobte si ju pokojne každý zvlášť so svojimi priateľmi a užite si tento večer. Potom príde ešte krajší deň. Vaša svadba. Potom svadobná afterpárty so všetkými dohromady. To budú najkrajšie dni a večery Vášho života.